Bahçelievler Firmaları Google ‘da 1. Sayfa da Çıkmak ve Aranmak İstiyorsanız!

ÜRÜN ve HİZMET KARŞILIĞI REKLAM ALMAYA BAŞLADIK!

0538.939.99.33 Arayın, gelip görüşelim.

SONUÇ GARANTİLİ ve RAPORLU BROŞÜR DAĞITIMIMIZ BAŞLAMIŞTIR.

ASLA APARTMAN KAPILARINA ATMIYORUZ.!

 

 


Algıları Açık,

Hakiki İnsan Olabilen Tüm Dostlara Duyuru.

Çalışma Nizamı Bellidir.

Birleşim Zamanı Gelmiştir.

Yarınların, Mutlu Dünyalarına Geçiş Kapısı, Bilgi Kapısıdır.

Kendini Bilmeyen, Dostunu Bilemez.

Gelin, BİR olalım, BİR'e ulaşalım.

Hakkın Yoluna Kavuşalım.

Selçuk ALTUNİŞ

KOZMİKŞUUR

Evrensel Adı

RA K AR

Kod:9-333-999

PRİZMAL 9 LU, KONSEY ÜYESİ


KOZMİK TESİRLER << Geri
1 0,00 
Yeni
Tavsiye et Tavsiye et
Yorum yaz Yorum yaz
Özellikler
TIKLAYIN BİLGİYE ULAŞIN. BİLGİYE AÇILAN KAPIDA BULUŞALIM.
0538.939.99.33

KOZMİK TESİRLER

 

Güneş Patlamalarının Diğer Yanı

Galaktik Kozmik Işınlar (GKI) yüklü parçacıkların spektrumunda en küçükleridir. Güneş patlamaları ve Koronal Kitlesel Püskürmeler (KKP) yüklü plazmanın daha fazla fark edilebilir kaynağıdır. Birçok insanın bilmediği şey, bunların ikisinin de ölümcül olabilecekleridir.

Hava durumu, uydular ve elektrik hatlarına direkt etkisi olan güneş patlamaları ve KKP’lere benzemeyen şekilde Galaktik Kozmik Işınlar fark edilmezdir. Tam şu anda bombardımana tutuluyoruz. Buradaki ironi – Koronal Kitlesel Püskürmeler, “solar minimum” sırasında en güçlü ve tehlikeli zamanlarındadır. Bu zaman sırasında (şu anda olduğu gibi) tehlikeli radyasyon seviyelerine maruz kalabiliriz. Daha önceki türlerin yok oluşuna neden olarak radyasyon gösteriliyor. 

Illinois Üniversitesinden Brian Fields, “Dünya’nın atmosferinin en üstünde her santimetre kareye, saniyede birkaç kozmik ışın çarpıyor” diyor. Bu “asıl” kozmik ışınların hiç biri toprağa erişmiyor. Bunun yerine, üst atmosferdeki atomlarla çarpışıyorlar, daha düşük enerjili “ikincil” parçacıklarının yağmurunu yaratıyorlar.

 

 

İkincil Etkiler

Deniz seviyesinde, ikincil kozmik ışınların çoğunluğu oldukça nüfuz edici olan muon lardır.

 Not: (Müon (ya da muon), fermiyon türünden (aynı enerji düzeyinde toplanmaktan hazzetmeyen) ve elektron gibi, lepton denen 1/2 spinli aileden bir temel parçacık. Genellikle elektronun biraz daha ağır bir türü olarak bilinir ve elektron gibi negatif elektrik yükü taşır.)

 Her dakikada bedenlerimizden yaklaşık 10,000 muon geçmekte. Bu mounların bazıları bedenimizden geçerken molekülleri iyonize eder, ara sıra zararlı olabilecek genetik mutasyonlara neden olurlar.

Halen, ortalama bir insan kozmik ışınlardan yılda yaklaşık 10 tane göğüs röntgen filmine eşdeğer miktarda almaktadır. Bununla alarma geçmemeliyiz, çünkü bu insanların ve atalarımızın maruz kalmış olduklarının altında, doğal eon lar, arka plan radyasyonun parçasıdır. Aslında, mutasyonları başlatan kozmik ışınlar bazen faydalı olabilir. 

Polonya’daki Szczecin Üniversitesinden Franco Ferrari, “Kozmik ışınların bir şekilde Dünya üzerindeki organizmaların tekâmülünü şekillendirdiği açıktır” diyor.

Astrobiyoloji dergisinin son sayısında, Ferrari ve aynı üniversiteden Ewa Szuszkiewicz kozmik ışınlar ile ilgili bildiklerimizi gözden geçirdiler ve bu parçacıkların şu andaki biyolojik ilişkisinin geçmişin temsilcisi olması gerekmediğini öne sürdüler.

“Erken Dünya’nın organizmalarının, stabil olmayan ve dışsal etkenler altında kolayca mutasyon geçiren DNA’ya sahip olmaları çok olasıdır”

 

 

 

Kozmik Işın Fırtınası

Uzun zaman önce sadece biyoloji mutasyona çok daha hassas olmuş olmayabilir, ayrıca geçmişte kozmik ışınlar çok daha yoğun olmuş olabilir, hem Dünya’nın atmosferini hem de aşağıdaki yaşamı etkilemiş olabilir.

Tartışmalı bir teori kozmik ışınların bulut üretimini artırabileceğini öne sürüyor. Bulutlu gökyüzüne uzaydan daha fazla güneş ışığı çarpıp geri sıçrar, gezegeni soğutur ve yaygın ekosistem değişikliklerine neden olur. Artan kozmik radyasyon ile ilgili bir diğer teori neredeyse ters etkiye sahiptir – koruyucu ozon tabakamızı söküp atarak, Dünya daha fazla solar UV radyasyona maruz kalmakta. Tüm bu ekstra UV (Ultra viyole) yaşam için düşmanca koşullar yaratacaktır.

Ozonun tükenmesi de yakın mesafedeki gamma ışınından ortaya çıkabilir. Ancak, radyasyon flaşı sadece bir saniye sürer ve ozon birkaç yıl içinde düzelirdi. Tersine, Fields’a göre yakındaki bir süpernovadan gelen kozmik ışınlar Dünya’yı en azından 1,000 yıldır bombalıyor.

Fields, “Bir organizma gamma patlamasından etkilenebilir, ama kozmik ışınlar birçok nesilleri etkileyecektir” diyor.

 

Kıl payı kurtulma.

Türlerin tükenmesinin kozmik ışınlar nedeniyle olup olmadığını anlatacak bir yol, yakınlardaki bir süpernovada oluşmuş olan radyoaktif izotopları ve sonra ilgili patlama dalgasıyla gezegenimize üflenmiş olduğunu bulmaya çalışmaktır.

1999’da, Almanya Münih Teknik Üniversitesinden bir grup derin okyanuslardan alınan kaya örneklerinde demir – 60 belirlediler. Bu aşırı derecede nadir demir izotopu süpernova ateşlerinde oluşur. Ayrıca radyoaktif olarak kararsızdır (değişken), yarılanma ömrü 1,5 milyon yıldır, bu nedenle oldukça yakın zamanlardaki bir süpernovadan gelmiş olmalıdır.

Demir – 60’ın yeri ve yoğunluğundan, Alman grup daha sonra varsayılan süpernovanın yaklaşık 100 ışık yılı uzaklıkta 2,8 milyon yıl önce patlamış olduğunu hesapladı.

“Buna kıl payı kurtulma derdim” diyor

Bu süpernovadan gelen kozmik ışınların iklim üzerinde etkisi olmuş olabilir, ancak ciddi biyolojik hasara neden olması için, bir süpernovanın Dünya’dan 30 ışık yılı mesafede patlaması gerekir. 

30 ışık – yılı galaktik ölçekte küçük olmasına rağmen, Fields muhtemelen Dünya’nın, 4,5 milyar yıllık tarihinde düzinelerce kez süpernovanın “öldürücü kapsamına” yakalanmış olabileceğini düşünüyor. 

Ancak, yakınlardaki bir süpernova, kozmik ışın yoğunluğunun artmasının tek yolu değildir. Güneşimiz galaktik merkezin etrafında dönerken, düzenli olarak galaksinin spiral kollarından birinden geçer, burada kozmik ışın radyasyonu ortalamanın üzerindedir, diyor Ferrari. Bazı araştırmacılar, spiral koldan her geçişte, kozmik – ışının başlattığı bulut oluşumu vasıtasıyla Dünya’da Buzul Çağının meydana geldiğini speküle ediyorlar.

Benzer şekilde, Melott ve çalışma arkadaşları Güneşimizin galaktik planda aşağı yukarı sallanması ile fosil biyo değişimindeki 63 – milyon yıllık döngü arasında olası bir bağlantı keşfettiler. Hipotez şu; güneş sistemimiz galaksinin bir kenarında zirveye çıktığı her seferinde, güneş sistemimiz daha fazla kozmik ışına maruz kalmaktadır. 

Ancak, son kanıtlar kıtasal yükselme ve gözlenen biyo değişim döngüsü arasında bir korelasyonu işaret ederken, Melott şimdi bu sallanmanın sadece küçük bir rol oynayabileceğini düşünüyor.

Kozmik ışınları türlerin yok olması olaylarına bağlamak için daha fazla çalışma gerekmektedir. Melott, yakındaki süpernovanın başka radyoaktif izotop kanıtları için araştırmanın devam ettiğini ve grubunun biyolojik yıkıma herhangi fark edilebilir bir modelin olup olmadığını görmek için kozmik ışın bombardımanının simülasyonlarını geliştirdiğini söylüyor. 

“Hiç kimse zemindeki tam etkileri hesaplamadı” diyor.

Yukardaki yazı üyelerimizi bilgilendirmek amacıyla, aşağıda kaynak gösterilen adresten kopyalanarak alınmıştır. Bilgilerinize sunulur. Saygılarımızla.

Kaynak: http://www.indigodergisi.com

Mitch Battros - Earth Changes Media

Yazar: Saffet Güler

1965 Ankara doğumluyum. Ege Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliğinden 1987 yılında mezun olduktan sonra 1988–1999 yılları arasında bazı özel şirketlerde mühendis olarak çalıştım.

 1995’te spiritüel konular ile ilgilenmeye başladım ve o zamandan beri öğrenmeye devam ediyorum. Enerji dengeleme yöntemleri, bütünleyici terapiler ile ilgilenmekteyim.   Koşulsuz Sevgi Yayınları'nın kurucusuyum.

 

Bu Sayfa: 773 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.

YORUMLARINIZI BEKLİYORUZ. YORUM YAPAN HER ÜYEMİZE 1 AD SABUNLU EL YIKAMA MENDİLİ HEDİYE EDİLECEKTİR.

Bu ürün hakkında yapılan yorumlar    * * * * *  
26.10.2014 *****

 Selçuk Bey, bende İndigo Dergisinin takipçisiyim. Bu yazının tamamını okudum. Çok da ilgimi çekti. Daha önce okuma fırsatım olmamıştı. Bu sitede dolaşırken gördüm ve okudum. Demek ki bir yazarın yazısının başka yerlerde olmasının da faydaları. Teşekkür ederim, elinize sağlık. Yeni bilgilerle donanalım. Bilgilerimizi paylaşalım. Neriman Kutlu / 4-Levent İstanbul

Bu ürün ile birlikte önerilen ürün(ler)

KOZMİK SOHBETLER
BUNLARI BİLİYORMUYDUNUZ? KOZMİK SOHBETLERDE BULUŞALIM.
DEĞİŞEN DÜNYAMIZIN, DEĞİŞEN KOZMİK İNSANLARI OLALIM.
DAHA KAPSAMLI BİLGİ İÇİN LÜTFEN BU BÖLÜMÜ TIKLAYIN.
Yeni
1 0,00 
ALTUNİŞ İÇSEL ARINMA
Sitedeki Aktif Kullanıcı Sayısı: 2 Toplam Ziyaretçi Sayısı: 1588156

Bu Site Her gün 2.000-2.500 tık Almaktadır.

Reklam Vererek Kendi Web Sitenizin de Tıklanmasını Sağlarsınız.

İletişim Kurmak İstiyorsanız !

selcukaltunis@hotmail.com

selcukaltunis@gmail.com

REKORA KOŞUYORUZ. HEDEFİMİZ, GÜNLÜK 3.000 TIK ALMAK.

SİTEMİZE GİREN SİZLER, E-posta ÜYELİĞİNİZİ YAPARSANIZ,

SÜPRİZLERİMİZ VAR.

ELİNİZDE Kİ SATAMADIĞINIZ ÜRÜN KARŞILIĞI REKLAM ALABİLİYORUZ.

CEBİNİZDEN PARA ÇIKMASIN.

 

 

 

 

 

Uyarı: Sitemizde bilgilendirilme amaçlı konulmuş tüm yazılar ve yapmakta olduğumuz uygulamalar, tedavi amacı taşımamaktadır.

Web sitemiz içinde yer alan bilgiler, ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı olup, sağlık hizmeti niteliğinde değildir.

Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır.

Tanı ve tedavi mutlaka bir  doktor tarafından yapılması gereken son derece ciddi bir işlemdir. 

Her türlü hastalık ya da tanı ve/veya tedavi gerektiren sorunlarınız için lütfen doktorunuza danışınız. 

Yer Sağlayıcı : Neticaret e-ticaret